Archive For 25 October 2019
![Gunpowder smoke screen](https://blog.mensaromania.ro/wp-content/uploads/2019/10/69682622_478620306203622_7106106056467546112_n.jpg)
Minichua Rōzu vreau să văd marea ai spus cu inima umflată de dor și ai primit o scoică ca pe o gură de aer prin care valurile se spărgeau la picioare mâna ta slăbită nu îi dădea drumul apoi a fost mai rău iar dacă ne-am adunat în jurul tău să te întețim, să respirăm…
![The monologue of a naked animal](https://blog.mensaromania.ro/wp-content/uploads/2019/10/1.jpg)
Though more than a decade has passed, I remember the euphoria canned in the jam jar, with the enormous, yellow cherries. Maybe, I have passed away and have come to life. I was feeling good, light, peaceful, and incipient. One single night, I dreamt two times I have died. The cherries were globoulous, as were…